KANDIDATER TIL KV21

29. september 2021

Jeg er super glad for at stå i spidsen for et stærkt hold af topengagerede Venstrekandidater til det kommende byrådsvalg.
I de kommende måneder vil du kunne møde os rundt i kommunen, til en lang række arrangementer.

Herunder finder du en kort præsentation af samtlige kandidater.


Dorte West

Borgmesterkandidat
51 år

byrdw@herning.dk
www.dortewest.dk

Følg Dorte på FB


Søren Nørgaard

Elektriker
Næstformand i VU
21 år

soerennoergaard@hotmail.com

Følg Søren på FB


Bruno Hansen

Bankdirektør
60 år

byrbh@herning.dk
Følg Bruno på FB


Malene Riberholdt Christensen

Frisør
43 år

malene-christensen@jubii.dk

Marianne L. Sørensen

Projekt arbejde og Næstformand
for Erhvervsrådet
Herning/Ikast-Brande
58 år

malas@outlook.dk


marianne bjørn

Selvstændig kost- og træningsvejleder
63 år

marianne@vildbjerg.dk




Lasse Ostersen Lindholdt

Studerende
18 år

lasse.ostersen@gmail.com
Følg Lasse på FB


Søren peder jensen

Værkmester
58 år

byrje@herning.dk

Joan hansen

fhv. vognmand - byrådspolitiker
61 år

byrjh@herning.dk

natascha joof

Selvstændig Juridisk Rådgivning
39 år

nj@joofjr.dk


Henrik Laursen

Selvstændig bagermester
54 år

nhlaursen@live.dk






allan mørup

Busvognmand59 år

allan@morups.dk






John Thomsen

Selvstændig
53 år

byrjt@herning.dk


Christian Hæsum

Politiassistent
56 år

ch@fibiger.com


Johannes videbæk

Halinspektør
66 år

byrjv@herning.dk

Anne Mette Bang Rasmussen

Selvstændig grafiker
50 år

byrar@herning.dkwww.ambr.dk


JENS-bernhArd knudsen

Landmand
59 år

byrjb@herning.dk
Følg Jens-Bernhard på FB





Johs ØstergÅrd

Revisor/Adm.leder/konsulent
68 år


Følg Johs på FB

Rikke Worsøe

Politiassistent
45 år

ydertoften@fibermail.dk

camilla bøgelund bech

Selvstændig
43 år

byrbb@herning.dk


Torsten Troelsen

Landmand
45 år

ttroelsen@hotmail.com

Følg Torsten på FB

Ole Suhnsen

Commercial Account Manager
51 år

suhnsen@live.dk

Claus Buur Udbye

Salgskonsulent - Regional account manager
48 år

claus.udbye@live.com

Louise Enemærke Møller

Selvstændig marketingvirksomhed og Administrator for ejendomme
41 år


Ole Rønnow

Landmand
55 år

olr1@live.dk


Anders madsen

Halinspektør
53 år

byram@herning.dk






Zeljka Secerbegovic

Senior konsulent
54 år

zeljkin@hotmail.com


Jacob A. Christensen

Produktionsleder
43 år

Følg Jacob på FB




Dann karlsen

Murermester
45 år

byrdk@herning.dk
Følg Dann på FB

ann hovmøller

Selvstændig Kosmetiker
39 år

byrah@herning.dk



anne MARIE SØE Nørgaard

Selvstændig landmand 
57 år

byras@herning.dk
www.annemariesn.dk

Følg Anne Marie på FB

Michael Najbjerg Jakobsen

Pedel servicetekniker
41 år